tanchaz.hu
tanchazak_ejszakaja_2013_v2

XXIV. Országos Szezonnyitó Táncház
Gödör Klub
2013. szeptember 14.


Zagyi Lajos videója a Táncházak Éjszakájáról:

tanchazak_ejszakaja2013. szeptember 14-én immár huszonnegyedik alkalommal, mulatsággal nyitjuk meg az új táncházi évadot. A rendezvényen bemutatkoznak a Magyarországon és a határainkon túl működő magyar táncházak és a hazai etnikumok kultúráját őrző-közvetítő nemzetiségi táncházak.

17.00 – 19.00: Aprók Tánca Játszóház Kézműves foglalkozások
Belépő: 600,- Ft

19.00: Író-olvasó találkozó a folkMAGazin állandó rovatvezetőivel és a szerkesztőkkel – Meghívott vendégek: Kóka Rozália, Juhász Katalin, Sue Foy, Sándor Ildikó, Grozdits Károly, Széki Soós János, Juhos Kiss Sándor, Nagy Zoltán, Kunkovács László, Molnár Zoltán, P. Vas János, Kiss Ferenc, Agócs Gergely, Havasréti Pál
logo-godorklub20.00 – 04.00: Táncházak Éjszakája (Részletes program a térkép alatt!)
Belépő: 1.000,- Ft

Gödör KlubCentral Passage
1061 Budapest, Király utca 8–10.


Nagyobb térképre váltás

Aprók Tánca

17.00 Családi Játszó-Táncoló Nagy Zoltán József és Turi Nagy Éva vezetésével; Bekecs zenekar és Tintér Gabriella
Próbahordozási lehetőség. Babahordozási tanácsadást tart a Beli Buba Babahordozó Iskola.
18.00 Szilágysági bemutató és táncház - Vojtek Attila, Mikóczy Anita, Kis Bihari Te.; Magos zenekar
Az Aprók Tánca alatt Csiki Virág kézműves foglalkozást tart.


Felnőtt Táncház

Nagyterem
Háziasszony: Kubinyi Júlia
20.00 Széki pár Halmos Béla emlékére - Szabó Szilárd, Németh Ildikó; Ádám István emlékzenekar
20.45 Bag - Szokolik Szabolcs, Szokolik Melinda; Blaskó Csaba és zenekara
21.30 Vajdaszentivány - Tompa Attila, Strack Orsolya; Üsztürü zenekar
22.15 Olténiai kaluser - Ónodi Béla; olténiai (Optaşi-Măgura) zenészek
23.00 Gömör - Kupec Mihály, Kupec Zsófia; Fonó zenekar
23.45 Gyimes - Barsi Csaba, Nagy Tímea; Szigony zenekar
00.30 Bolgár táncok - Horváth Virág; Falkafolk
01.15 Nagyecsedi cigány táncok - Horváth Pákó, Balogh Katesz; TukemO
02.00 Kalotaszeg - Bohus György, Redő Júlia; Buda Folk Band
02.45 Moldva - Fülöp Attila; Tázló együttes
03.30 Magyarpalatka - Téka zenekar, Kodoba Florin

Folk-kocsma 21.00 - 01.00
Házigazda: Mihó Attila és zenekara

Szervező: Táncház Egyesület