Táncháztalálkozó • 2018. április 13–15. Szavazzon a Prima-díjas folkMAGazinra! +36.70/707-7000 – sms: 27
tanchaz.hu
tanchazak_ejszakaj_2015

XXVI. Országos Szezonnyitó Táncház
Fáklya Klub, 2015. szeptember 12.
Videók!








tanchazak_ejszakajatanchazak_ejszakaja_2015

A Kárpát-medence magyarságának táncai kerülnek terítékre az idén 26. alkalommal megrendezésre kerülő Táncházak Éjszakáján, amely szeptember 12-én este héttől egészen másnap hajnalig várja a népzene és néptánc szerelmeseit a budapesti Fáklya Klubban. Az új táncházi évadot megnyitó rendezvényen (eredeti nevén Országos Szezonnyitó Táncházi Mulatság) alapvetően a Magyarországon működő és a külhoni magyar táncházak, valamint a hazai etnikumok kultúráját őrző-közvetítő nemzetiségi táncházak mutatkoznak be. A szervezők nem titkolt szándéka, hogy a fiatal, már nem gyerek, de még nem is felnőtt korosztály számára is vonzóvá tegyék a rendezvényt, így a mulatságot a Tizenévesek Tánca nyitja, melyre természetesen nemcsak a tini generációból várnak vendégeket.

A tánc ezután két helyszínen folytatódik. A Fáklya Klub Nagytermében zajlanak a hajnalig tartó, egymást váltó táncházak, amelyek a magyar nyelvterület különböző tájegységein kalauzolják végig az érdeklődőket, magyarországi táncegyüttesek aktív közreműködésével. Újdonságként az emeleten senior táncház is szerepel a programban.A rendezvényre a belépő 1000 Ft, amelyből 200 Ft a büfében levásárolható.

Szerkesztők: Árendás Péter és Busai Norbert

18.00 Menet-zene és nótázás az Oktogonról: magyarlapádi dalok


Bálvány RendezvénytechnikaNagyterem

Tizenévesek tánca:
19.00 Magyarlapádi táncok: Kis István és Kis-Demeter Erika (Bem Táncegyüttes ifi csoport) – Üsztürü zenekar


20.00 Széki táncok: Végső Miklós és Hortobágyi Gyöngyvér (Magyar Táncművészeti Főiskola Néptánc tagozata) - Üsztürü zenekar
21.00 Szatmári táncok: Valach Gábor és Baranyai Barbara (ELTE Táncegyüttes) - Bekecs együttes
22.00 Görög táncok: Bartos István (Iliosz Táncegyüttes) – Mydros együttes
23.00 Mezőmadarasi táncok: Miklósi Zsolt és Deffend Irén (Corvinus Közgáz Táncegyüttes) - Bekecs együttes
00.00 Nagyecsedi cigány táncok: Balogh Katesz és Horváth Pákó - TukemO
01.00 Karádi táncok: Gyémánt Ádám és Velner Klára (Szilas Táncegyüttes) - Bese Botond
02.00 Szásznagyvesszősi táncok: Moussa Ahmed és Tóth Judit (Gödöllő Táncegyüttes) – Zagyva Banda
03.00 Mezőségi táncrend - Üsztürü zenekar


Katlan Tóni konyhájaEmeleti kamaraterem

Senior táncház (19.00 – 23.00)

Farkas László "Berci" és Farkasné Molnár Anna: Szucsági és sárközi táncok, Szilvási Károly és Szilvásiné Tarnai Ildikó: Gömöri táncok, Végső Miklós és Szélpál Éva: Bonchidai táncok

Közreműködik: Ürömi Öröm Táncegyüttes, Csepeli Öregtáncosok Egyesülete, Vasas Táncegyüttes Obsitos csoport, Vadrózsák Cavinton Senior Táncegyüttes

Muzsikál a Gázsa zenekar


Folk-kocsma (23.00 – 02.00)
Moldvai táncház: Szigony zenekar, tánctanító: Fülöp Attila
Kalotaszegi táncház: Üsztürü zenekar

Az esemény facebook oldala:



Nagyobb térképre váltás