Országos TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ és Kirakodóvásár • 2020. április 24–26.
 
 
Kiosztották az állami kitüntetéseket 2019. augusztus 20-a alkalmából. Áder János, Magyarország Köztársasági Elnöke megbízásából, kiemelkedő tevékenysége elismeréseként számos, a népművészet területén tevékenykedő szakember is elismerésben részesült.

dijatado 2019 augusztus 20.jpeg copyBerán István, a Táncház Egyesület ügyvezető képviselője átveszi a Martin-díjat – fotó: MTI

Martin György-díjban részesült:
BALOGH KÁLMÁN, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a váci Bartók-Pikéthy Zeneművészeti Szakközépiskola népi cimbalomtanára,
BERÁN ISTVÁN népzenész, a Táncház Egyesület ügyvezető képviselője,
BODZA KLÁRA nyugalmazott énekművész, népdalénekes, tanár,
DR. FELFÖLDI LÁSZLÓ néptánckutató,
STOLLER ANTAL, a Honvéd Együttes Nonprofit Kft, Magyar Nemzeti Táncegyüttes nyugalmazott néptáncpedagógus,
SZABADI MIHÁLY népművelő, koreográfus,
SZERÉNYI BÉLA, az Óbudai Népzenei Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezetője,
VARGA ZOLTÁN nyugalmazott koreográfus

Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést kapott:
FARKAS FANNI RITA táncművész, a Magyar Állami Népi Együttes tagja

Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:
JENDRICS GÁBOR, a Hagyományok Háza Színpadtechnikai Műszaki Osztályának vezetője,
KIS ZOLTÁN, a Magyar Állami Népi Együttes tagja,
ZAGYVA NATÁLIA, a Folkrádió szerkesztője, a Hagyományok Háza informatikai koordinátora
HORVÁTH ATTILA előadóművész, az Óbudai Népzenei Iskola zenetanára.

A Magyar Érdemrend tisztikeresztje (polgári tagozat) kitüntetést kapott:
DIÓSZEGI LÁSZLÓ koreográfus, történész

Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést kapott:
Dr. TÖRÖK ISTVÁN, a marosvásárhelyi Spectrum Színház igazgatója, a Hagyományok Háza Hálózat Erdély vezetője

Bessenyei György-díjban részesült:
MATÓKNÉ KAPÁSI JULIANNA, a Babits Mihály Kulturális Művelődési Központ nyugalmazott művelődési menedzsere.

Csokonai Vitéz Mihály-díjban részesült:
Forrás Népdalkör és Citeraegyüttes,
Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Népművészeti Egyesület,
Novaji Hagyományőrző Egyesület (Novaji Asszonykórus)

Kiemelkedő népművészeti alkotó- vagy előadóművészi teljesítménye elismerésére Népművészet Ifjú Mestere díjban részesült:

BARÁTH GÁBOR busómaszk-faragó,
CSASZTVAN ZSUZSANNA népdalénekes,
DUDÁS DÁVID néptáncos,
GAJDOS ZSUZSANNA tojásfestő,
KLITSIE-SZABAD BOGLÁRKA mesemondó,
MAROSY GERDA néptáncos
PANÁK ANNAMÁRIA kékfestő,
SZÉLES ZSOLT fafaragó,
VANCSA BOGLÁRKA ESZTER szövő,
IFJ. ZSURÁFSZKY ZOLTÁN táncos

A népművészet területén nyújtott kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Népművészet Mestere díjat kapott:

BOLVÁRI ANDRÁSNÉ pingáló művész,
CSIPKÉS VILMOS SÁNDOR mesemondó,
DERVÁR FERENC „KUME" énekes és tamburabrácsás,
DOBCSÁK BÉLA hagyományőrző juhász,
FETTER FERENCNÉ BOHA MÁRIA hímző,
JANKOVICS TAMÁS fafaragó,
KISS ÁRPÁDNÉ VERES KATALIN palástkészítő,
LUKA LAJOS kosárfonó népi iparművész,
TÓFALVI „GÖDRI” ÁRPÁD táncos,
TÓTH ILDIKÓ kékfestő népi iparművész.

Szívből gratulálunk mindenkinek!

A díjazottak teljes listája: