XLII. TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ • 2023. április 14–16.
tanchaz.hu
 
Komárom – Tiszti Pavilon, 2022. május 6-7.
A Táncfórum – Szlovákiai Magyar Néptáncosok Szakmai Egyesülete szervezésében 2022. május 6-7.-én Komáromban kerül megrendezésre a Szlovákiai Magyar Táncháztalálkozó.

szlovakiai tanchaztalalkozo

Program:
május 6. (péntek)
18:00
Kapunyitás
19:00–20:30
Táncfórum Gála: Mátyus Néptánccsoport, Bazsarózsák Ifjúsági Hagyományőrző Együttes, Bellő Néptáncegyüttes, Komárom Táncegyüttes, Kapuvár Néptáncegyüttes, Nádos Néptánccsoport, Nádas Ifjúsági Néptáncegyüttes, Ifi Csali

21:00
Táncház a Pósfa és a Tatros zenekarral
Házigazda: Kis István és Kis Demeter Erika

május 7. (szombat)
09:00
Kapunyitás

JÁTSZÓTÉR
10:00–18:00
Népi játékok és kézműves-foglalkozás

FOLKUDVAR
10:30–11.50
Táncfórum Gyermek Gála: Kelepelők Gyermek-néptáncegyüttes, Kis Ilosvai Gyermek-néptáncegyüttes, Kis Csallóközi Néptáncegyüttes, Apró Csallóközi Néptáncegyüttes, Kis Nádos Néptánccsoport, Kis Sendergő Néptáncegyüttes, Borostyán Ifjúsági Néptáncegyüttes, Kis Megyer és Csilizke Gyermek-néptáncegyüttes

12:00–13:00
Asszoony!
Csavar Színház
13:30–14:30
Dubajban jártunk
Örökség Nemzeti Gyermek- és Ifjúsági Néptáncegyesület műsora
15:00–16:00
Libidaridom
Korpás Éva és zenekara
16:00–17:00
Hazai Tánckörkép
A Muharay Elemér Népművészeti Szövetség műsora
17:00–18:00
Előre csak előre!
A Hagyományok Háza Hálózat Szlovákia műsora: File Banda, Sajó Banda, Húros Banda, Gímesi Igricek
18:00–19:00
Pletykázó asszonyok – Vásárfia
Bahorka Társulat
19:00–20:30
Táncfórum Gála: Borostyán Néptáncegyüttes, Kincső Ifjúsági Néptáncegyüttes, Csalló Néptáncegyüttes, Csallóközi Táncegyüttes + Csallóközi Ifjúsági Néptáncegyüttes, Szőttes Kamara Néptáncegyüttes, Sendergő Néptáncegyüttes, Ilosvai Selymes Péter Néptáncegyüttes, Megyer Néptáncegyüttes
21:00–22:00
TáncMozaik:
Magyar Nemzeti Táncegyüttes – Kalotaszeg
22:00–24:00
Csángálló Zenekar és táncház

TÁNCTÁR
12:30–17:00
09:30–10:15
Süll Kinga – Ringató
12:30–13:00
Csitei Gábor és Mészáros Eszter – Kapuvári táncok
13:00–13:30
Juhász Bence Zsombor és Paput Júlia – Galga menti táncok
13:30–14:00
Kupec Zsófia – Magyarbődi karikázó
Oláh Attila – Sallai verbunk
15:00–15:30
Peter Hrabovsky és Martina Hrabovská – Telgárti táncok
15:30–16:00
Hajdú Flórián és Bíró Éva – Vajdaszentiványi táncok
16:00–16:30
Gera Zoltán és Gera-Panyi Katalin – Méhkeréki táncok
16:30–17:00
Kovács Gábor és Kovács-Gál Nóra – Kalotaszegi táncok


BELÉPŐJEGY: 7 EUR
gyermekeknek (12 éves korig): ingyenes

Az esemény facebook oldala: