Táncháztalálkozó • 2018. április 13–15. Szavazzon a Prima-díjas folkMAGazinra! +36.70/707-7000 – sms: 27
tanchaz.hu
levelek

A 25 éves Muharay Szövetség a 25 éves Művészetek Völgyében
Kapolcs, 2015. július 24. – augusztus 2.




Ismét több száz hazai és határon túli szereplővel várjuk vendégeinket.

Állandó program:
Naponta 11.00-18.00: Játszóház – Izolda és Játékai valamint a Magyarság Háza múzeumpedagógusai


Július 24.
16:00-18:00 Kedvcsináló
Néptánc, népzene és népviselet – Veresegyházi Népi Együttes
18:30-19:30 Udvarnyitó
Sebestyén Márta és táncos, zenész barátai
20:00-22:00 „Útravaló.”
Pál István Szalonna és zenekara, a Pál család, Szűcs Nelli és Trill Zsolt
22:00-24:00 Galgamenti táncház

Július 25.
13:00-14:00 Térzene – Zengővárkonyi fúvósok
14:00-16:00 Leányvásár
Zengővárkonyi Népi Együttes zene és tánc műsora
16:00–17:00 Énekiskola
Sebestyénné Farkas Ilona és a várkonyiak
18:00-20:00 Táncképek – magyar tájegységek táncai
Kísér: Bekecs Együttes
21:00-22:30 Sebestyén Márta koncert
Vendégek: Andrejszki Judit, Szabó Zoltán, Havasréti Pál és a FolkEmbassí zenekar

Július 26.
14:00-15:30 Mit játszanak a cigány gyerekek? – játszunk együtt!
A Pécsi ”Fund” Cigány Alapfokú Művészeti iskola tanulói
16:00-17:00 Énekiskola (daltanulás) a cigány együttesek közreműködésével
17:00-18.00 Khalipeske Rom Táncegyüttes és a Csillogó szemek tamburazenekar – Pécs
18:00-19.00 EtnoRom koncert
20:00-21:00 Táncjáték – Cigánymesék
Gödöllő Táncegyüttes
21:00-22:00 Romengo együttes és Lakatos Mónika koncertje

Július 27.
16:00-17:00 Rábaközi népi játékok, mesterség-bemutatók, táncok, szokások, viseletek
18:00-20:00 Énekiskola (daltanulás a rábaköziekkel.)
21:00-23:00 Rábaköz hagyományai
Kapuvár, Szany-Szil-Vitnyéd hagyományőrző csoportjai
21:00-23:00 Sebestyén Márta és a Koprive zenekar – Szentpéterfa
Délszláv koncert és táncház

Július 28.
11:00-13:00 Játék és tánc
Kapuvári művészeti iskola gyerekcsoportja
13:00-14:00 ”Kakukktojás” – Ifjú Szivek Táncszínház (Pozsony) játékos előadása gyereknek és felnőtteknek
16:00-17:00 Énekiskola – Felvidék
19:00-21:00 Felföldi levelek
Ifjú Szivek Táncszínház, Pozsony
21:00-23:00 Táncház.

Július 29.
16:00-17:00 Énekiskola – bordalok
18:00-19:00 Vers és muzsika a borról
BorFolk-Bortárs Zenei Műhely, közreműködik: Szőke Zoltán színművész és Vavrinecz András hegedűn
20:00-22:00 Gárdonyi Géza: A bor
Újvidéki Tanyaszínház

Július 30.
14:00-16:00 Játék és tánc a bukovinaiakkal
16:00-17:00 Énekiskola – Sebestyén Márta és a bukovinaiak
18:00-20:00 Bukovinai mesék, dalok, táncok
Hőgyészi hagyományőrzők és Sebestyén István mesemendó
20:30-21:30 Csángó népballadák
Kilyén Ilka, színésznő – Marosvásárhely
21:30-23:00 Tázló Együttes
Moldvai koncert és táncház

Július 31.
14:00-15:00 Őrvidéki játékok és táncok.
15:00-16:00 Hangyaboly gyermek népzenei együttes koncertje
16:00-17:00 Énekiskola – Sebestyén Márta és az őrvidékiek
17:00-18:00 Őri banda Citerazenekar és Népdalkör Oberwart/Felsőőr Ausztria
18:00-19:00 Mura vidék népzenéje és táncai
20:00-21:00 Boglya népzenei együttes (Szombathely) koncertje
21:00-23:00 „Legényavatás” előadás és táncház
Gencsapáti hagyományőrző táncegyüttes és Ispiláng Táncegyüttes

Augusztus 1.
14:00-19:00 Játék, tánc és népviselet bemutató
Bagi hagyományőrző Együttes benne énekiskola Mártával és a bagiakkal
20:00-21:00 Szatmár
Magyar Nemzeti Táncegyüttes – Budapest
22:00-23:00 Sobri- táncjáték
Muharay Együttes – Bag

Augusztus 2.
11:00-14:00 Balaton-felvidéki együttesek, zenészek, táncosok
15:00 Zárókoncert
Sebestyén Márta, Budapesti Vonósok Kamarazenekar

Bővebb információ: